Semih Kumluk

Meslek: Eğitmen, Konuşmacı, Danışman
Programlar: Applied Leadership Program 2022

Semih Kumluk birlikte çalıştığı ekiplere ve organizasyonlara en üst potansiyellerini açığa çıkararak büyük hayaller kurmaları ve başarmaları için ilham vermeyi; veri odaklı organizasyonlar oluşturarak inovasyon ve dijital teknolojiler aracılığıyla müşterilerin iyiliği ve dünyanın daha iyi bir yer olması için onları harekete geçirmeyi arzulamaktadır.

Kariyerine Unilever’de Yönetici Adayı olarak başlayan Kumluk, İnovasyon ve Tedarik Zinciri departmanlarındaki yöneticilik görevlerinden sonra Turkcell’e transfer oldu. Yalnızca 30 çalışanın katıldığı Veri Bilimi eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra İnsan Kaynakları departmanında İK Analitiği ve Çalışan Deneyimi ajandası ile şirket genelindeki veri bilimi ve yapay zeka ekiplerini ve projelerini yönetti. 2018 yılında Yılın İnsan Kaynakları Profesyoneli Ödülü’nü kazandı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk İnsan Kaynakları Analitiği dersini verdi. Şu anda PwC Dubai ofisinde Dijital Akademi’yi ve gelişen teknolojilerdeki eğitim programlarını yönetmekte ve eğitimler vermektedir.

Lisans eğitimini ODTÜ Kimya Mühendisliğinde, yüksek lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümünde tamamlayan Kumluk, Yeditepe Üniversitesi İşletme Doktora Programı’nda tez çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Kellogg School of Management’ta Üst Düzey Yönetici eğitim programını başarıyla tamamladı.

Sürekli öğrenmeyi ve gelişmeyi kendisine ilke edinen Kumluk, aldığı eğitimlerle kendisini sürekli zamanının ilerisine hazırlamayı amaçlamakta ve konuşmacı olarak katıldığı uluslararası konferanslarda gelişen teknolojilerin iş dünyasına etkilerini vurgulamakta ve tavsiyelerini paylaşmaktadır.

Sporu bir yaşam tarzı olarak benimseyen Kumluk uluslararası yüzme, koşu ve Iron Man yarışlarına katılmakta, sürekli yeni hobiler denemekte ve 40 yaşında 40 ülke görmüş olmayı hedeflemektedir.

Semih Kumluk evli ve bir kız babasıdır.

Go to Top