Hüseyin Çırpan

Meslek: Eflatun Danışmanlık Kurucu, Yönetici ve Liderlik Koçu
Programlar: Applied Leadership Program 2022, Applied Leadership Program 2023, Applied Leadership Program 2024, Liderliğe Hazırlık Programı 2021

Birey, ekip ve kurumların, etkili ve verimli olmasına yönelik gelişim çalışmaları yapan, deneyimli ve ICF onaylı (CPCC) bir liderlik koçu ve OD Danışmanıyım. Tüm insanların potansiyel olarak bir hazine olduğuna inanırım. Bu nedenle çalışmalarımın odak noktasını liderlerin ve ekiplerin potansiyelini açığa çıkarmak oluşturur.

Koçluk ve danışmanlık yaklaşımında, bütünsel (integral) yaklaşımı benimserim. İnsan gelişimiyle ilgilenmem özü itibariyle kendimde olanı keşfetme arzusundan ortaya çıkmıştır. Bu açıdan ben işimi “hayat yolum” olarak görüyorum. Çalıştığım kişi ve/veya kurumlarla, bir anlamda keşif yolculuğuna çıkıyoruz. Bu süreçte farkındalıkların oluşması, içgörülerin kazanılması, yeni fırsatların keşfedilmesi ve bunların hayata taşınılması konuları üzerinde çalışıyoruz.

Kendimde olanı açığa çıkarma çalışmaları sürecinde sertifikalı koçluk programlarına katıldım (başlıcaları; The Co-active Coaching Program, Eurasian Gestalt Coaching Program, Inspired Leadership Program, The Organizations and Relationship Systems Coaching, Immunity to Change ve Jungain Coaching School) ve çeşitli ölçüm araçlarının (MBTI, The Team Diagnostic Tools, The Cultural Transformational Tools ve Leadership Circle Profile) yetkili kullanıcısı oldum.

1965 Ankara doğumluyum. Lisans öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yaptım, 1990 – 1993 yılları arasında Exeter University (Devon, İngiltere) – M.Phil. in Finance derecesini ve 1994 -1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – Örgüt Geliştirme alanında Doktora derecesini aldım.

Profesyonel olarak finans uzmanlığı, araştırma görevlisi ve insan kaynakları yöneticiliği deneyimlerinden sonra Nisan 2003 tarihinde Eflatun Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurdum. 2015 yılından beridir İstanbul Medipol Üniversitesinde öğretim üyesi olarak “Kompleks Sistemler ve Liderlik”, “Örgütsel Davranış” ve “Davranış Bilimleri” dersleri veriyorum.

Danışmanlık çalışmaları kapsamında “Örgütsel Gelişim”, “İnsan Kaynakları” ve “Kültürel Dönüşüm” alanlarına odaklanarak bugüne dek özel sektör ağırlık olmak üzere, kamu ve sivil toplum örgütlerinin de içinde yer aldığı geniş bir yelpazede danışmanlık projeleri yönettim.

Bu çalışmalar devam ederken, bugüne kadar yaklaşık 2500 yöneticinin katıldığı “Bütünsel Liderlik Programı”nın geliştirilmesine öncülük ettim ve sunumlarda liderlik yapmaya devam ediyorum. (www.butunselliderlik.com)

En güzel öğrenme, anlatmak ve yazmaktır düsturundan hareketle ilgilendiğim konularla ilgili bazı yayınlar yaptım.

Go to Top