DEFNE SARISOY

Meslek: TV Haber ve Program Sunucusu, Moderatör, İletişim Koçu ve Eğitmen
Programlar: Applied Leadership Program 2022, Applied Leadership Program 2023, Applied Leadership Program 2024

TV Haber ve Program Sunucusu, Moderatör, İletişim Koçu ve Eğitmen

Defne Sarısoy T.E.D Ankara Koleji’ni ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Üniversite öğrenimi sırasında Aktüel Dergisi ve 1 Numara Yayıncılık’a bağlı kadın dergilerinde çalıştı. Özel televizyonların kurulma aşamasında, Flash TV’de görev aldı. Redaktör spikerlik, muhabirlik görevlerinin yanısıra, kadın, gençlik, sağlık ve eğitim programları hazırlayıp sundu.

1993’te Star TV’de göreve başlayan Sarısoy, burada spikerlik görevinin yanısıra “Yakın Takip” ve “Kırmızı Koltuk” programlarını hazırlayıp sundu.

1995-1997 arasında Kanal D’de “Ana Haber Spikeri” olarak görev yaptı.

Defne Sarısoy, 1999’da NTV’de göreve başladı. Burada üç yıl boyunca “Akşam Haberleri”nin yanı sıra, haber, sağlık, sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili aktüel programları hazırlayıp sundu. NTV-MSNBC Haber Portalı’nda, gündemin önemli konularını, yaptığı söyleşilerle iki yıl boyunca okuyucuya aktardı.

Defne Sarısoy, Ekim 2009’dan itibaren NTV’den ayrılarak serbest programcılığa geçti. 2005-2008 yıllarında İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dersler verdi. 2010 yılında TRT HABER kanalında çalışmaya başlayan Sarısoy, çeşitli kültür-sanat, haber ve aktüalite programlarının editörlüğünü ve sunuculuğunu yaptı.

2020 yılında BBNTÜRK kanalında her hafta yayınlanan “Siyaset Üstü” adlı haber programının moderatörlüğünü yaptı ve ardından Defne Sarısoy ile Hafta Sonu Günlüğü programlarını hazırlayıp sundu.

Kongre, konferans ve lansman gibi özel toplantılarda “Master of the Ceremony” ve moderatör olarak görev alan Defne Sarısoy, aynı zamanda kurumsal eğitimler vermekte, iletişim koçluğu ve danışmanlığı yapmaktadır. “Etkili Konuşma ve Beden Dili”, “Heyecanı Yenme”, “Topluluk Önünde Konuşma” ,“Sunum Teknikleri” ve “Başarı Yolunda Kişisel Hedefleri Belirleme” konularını birarada aktardığı “Hayatla İletişim” adlı seminerini farklı şirket ve topluluklarda eğitim amaçlı olarak sunmaktadır. Diğer eğitim başlıkları; “Kişisel İmaj”, “Kurum İçi İletişim”, “Kriz Yönetimi” ve “Sunum Teknikleri”dir.

Go to Top